សេវាផ្ទេរប្រាក់ក្រៅប្រទេសតាមរយៈ Western Union
ធនាគារ ស្ថាបនា បានចុះកិច្ចព្រមព្រៀងជាមួយ Western Union ដើម្បីផ្តល់សេវាផ្ទេរប្រាក់ នៅទូទាំងពិភពលោកពី Western Union តាមរយៈបណ្តាញសាខារបស់ខ្លួននៅទូទាំង ប្រទេស។ សេវាកម្មនេះជួយអតិថិជនដើម្បីផ្ញើ និងទទួលប្រាក់បានយ៉ាងឆាប់រហ័សនៅ ទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។
តាមរយៈកិច្ចសហការជាមួយ Western Union អតិថិជនរបស់ធនាគារ ស្ថាបនា អាចធ្វើការ ផ្ញើ និងទទួលប្រាក់ស្ទើរតែពីគ្រប់ប្រទេសនៅលើពិភពលោក។
ទំនុកចិត្ត
Western Union បានផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់ខ្លួននូវសេវាផ្ទេរប្រាក់អស់រយៈពេលជាង១៤០ឆ្នាំ មកហើយ។ គ្រប់ប្រតិបត្តិការផ្ទេរប្រាក់ទាំងអស់ត្រូវបានតាមដានដោយប្រើប្រព័ន្ធលេខត្រួត ពិនិត្យលើការផ្ទេរប្រាក់ (MTCN) ដើម្បីធានាបានថាប្រាក់របស់លោកអ្នកនឹងត្រូវបានទូទាត់ ភ្លាមៗទៅឲ្យអ្នកទទួល។
រហ័សទាន់ចិត្ត
លោកអ្នកអាចទទួលបានប្រាក់ក្នុងរយៈពេលត្រឹមតែប៉ុន្មាននាទី ប៉ុណ្ណោះបន្ទាប់ពីធ្វើប្រតិបត្តិការផ្ទេរប្រាក់រួច។ Western Union ប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាទំនើប និងបណ្តាញកុំព្យួទ័រដែល គ្រប ដណ្តប់ទូទាំងពិភពលោកដើម្បីធ្វើការទូទាត់ភ្លាមៗនៅតាមបណ្តាញភ្នាក់ងារជាង ២០០ប្រទេសជុំវិញពិភពលោក។
ភាពងាយស្រួល
ទាំងអ្នកផ្ញើ និងអ្នកទទួលប្រាក់អាចធ្វើការផ្ទេរប្រាក់តាមរយៈសាខាធនាគារ ស្ថាបនា ដែល ស្ថិតនៅជិតលោកអ្នកជាងគេនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ឬ នៅតាមទីតាំងណាមួយក្នុង ចំណោមជាង ៤៥០,០០០ ទីតាំងរបស់ Western Union នៅជុំវិញពិភពលោកដើម្បីធ្វើការ ផ្ញើ ឬ ទទួលប្រាក់ ដោយមិនចាំបាច់មានគណនីធនាគារនោះទេ។
ដើម្បីផ្ញើប្រាក់ ៖
- សូមអញ្ជើញទៅកាន់សាខាធនាគារ ស្ថាបនា ដែលស្ថិតនៅជិតលោកអ្នកជាងគេ ដើម្បី ទទួលបានសេវា Western Union។
- បំពេញទម្រង់បែបបទ "ផ្ញើប្រាក់" ។ បន្ទាប់មក សូមផ្តល់ទម្រង់បែបបទដែលបានបំពេញ រួច និងឯកសារអត្តសញ្ញាណរបស់លោកអ្នក ចំនួនប្រាក់ដែលលោកអ្នកចង់ផ្ញើ រួមជាមួយ កម្រៃសេវាផងដែរ (កម្រៃសេវាមានភាពខុសៗគ្នា)។
- បុគ្គលិកធនាគារនឹងផ្តល់ជូនលោកអ្នកនូវវិកយបត្រ និងលេខត្រួតពិនិត្យលើការផ្ទេរ ប្រាក់ (MTCN)។
- ហៅទូរស័ព្ទទៅអ្នកទទួលប្រាក់របស់លោកអ្នក និងផ្តល់ឱ្យពួកគេនូវព័ត៌មានលម្អិតនៃ ប្រតិបតិ្តការរួមមានឈ្មោះអ្នកផ្ញើប្រាក់ ចំនួនទឹកប្រាក់ដែលត្រូវផ្ញើ ប្រទេសដែលត្រូវផ្ញើ និង លេខ MTCN ចំនួន១០ខ្ទង់។ មិនត្រូវបង្ហាញព័ត៌មានលម្អិតអំពីប្រតិបតិ្តការទៅអ្នកផ្សេង ទៀត ក្រៅពីអ្នកទទួលប្រាក់នោះឡើយ។
ដើម្បីទទួលប្រាក់ ៖
- សូមអញ្ជើញទៅកាន់សាខាធនាគារ ស្ថាបនា ដែលស្ថិតនៅជិតលោកអ្នកជាងគេ ដើម្បី ទទួលបានសេវាផ្ទេរប្រាក់ពី Western Union។
- បំពេញទម្រង់បែបបទ "ទទួលប្រាក់" និងផ្តល់ព័ត៌មានលម្អិតមានដូចជា ឈ្មោះរបស់អ្នក ទទួលប្រាក់ ចំនួនប្រាក់ដែលត្រូវទទួល ប្រទេសទទួលប្រាក់ និងលេខ MTCN ចំនួន១០ខ្ទង់ ។
- បង្ហាញបុគ្គលិកធនាគារនូវអត្តសញ្ញាណប័ណ្ណដែលមានសុពលភាពរបស់អ្នកទទួល ប្រាក់។
- ចុះហត្ថលេខាលើវិកយបត្រ និងទទួលយកប្រាក់។
** ប្រតិបត្តិការផ្ញើប្រាក់អាចត្រូវបានពន្យាពេល ឬ សេវាកម្មត្រូវបានផ្អាកដោយផ្អែកលើលក្ខខណ្ឌមួយចំនួនមាន ដូចជា ចំនួនទឹកប្រាក់ដែលបានផ្ញើ ប្រទេសគោលដៅ រូបិយប័ណ្ណដែលអាចផ្ញើបាន បញ្ហាបទបញ្ញាតិនិង អត្រាការប្រាក់រូបិយប័ណ្ណបរទេស សកម្មភាពតម្រូវសម្រាប់អ្នកទទួលប្រាក់ តម្រូវការផ្នែកអត្តសញ្ញាណ ពេលវេលាខុសគ្នានៅតាមទីតាមងភ្នាក់ងារ ពេលវេលាខុសគ្នាតាមងតំបន់ ឬ ការសុំពន្យារពេលណាមួយ។ លក្ខខណ្ឌបន្ថែមទៀតអាចត្រូវបានអនុវត្ត។ ម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិត សូមពិនិត្យមើលលក្ខខណ្ឌ។

OverseaFund Transfer via Western Union
Sathapana Bank has entered into agreement with Western Union to offer Western Union’s global money-transfer services in its branches nationwide. The service will enable customers to send and receive money quickly across Cambodia.
The collaboration with Western Union allows Sathapana Bank's customers to connect to or from nearly every country in the world.
Reliable
Western Union has offered its consumers money transfer for over 140 years. Each transfer can be tracked using a Money Transfer Control Number (MTCN), ensuring that your money is available to be paid out quickly to your receiver.
Fast
Money is available for collection in just minutes after it is sent. Western Union uses advanced technology and our worldwide computer network for immediate payout in more than 200 countries and territories around the world.
Convenient
Senders and receivers can transfer money at the nearest Sathapana Bank's branches across Cambodia or at one of Western Union locations over 450,000 around the world to receive or send money. No bank account is needed.
To Send Money
- Go to the nearest Sathapana Bank's branch providing Western Union’s global money-transfer services
- Fill out the "To Send Money" Form. Provide the completed form and your identification document along with the money you wish to send plus transfer fees (fees vary)
- Bank staff will provide you a transfer receipt together with Money Transfer Control Number (MTCN)
- Call your receiver and provide them with the transaction details including full details of sender name, amount being sent, sending country, and 10-digit MTCN. Do not disclose the transaction details to anyone other than your named receiver
To Receive Money
- Fill out the "To Receive Money" form with full details of sender name, amount expected, sending country, and Money Transfer Control Number
- Present the form and valid photo identification to the bank staff
- Sign on the receipt and receive money
** Funds may be delayed or services unavailable based on certain transaction conditions, including amount sent, destination country, currency availability, regulatory and foreign exchange issues, required receiver action(s), identification requirements, Agent location hours, differences in time zones, or selection of delay adoptions. Additional restrictions may apply. See Terms and Conditions for details.