កាលពីថ្ងៃទី៣០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៦ មានការប្រារព្ធកម្មវិធីសិក្ខាសាលា នៅវិទ្យាស្ថាន វ៉ាន់ដា លើប្រធាបទ «យុទ្ធសាស្ត្រនៃការគ្រប់គ្រងទីផ្សារ និងការចូលរួមចំណែកអភិវឌ្ឍនៅកម្ពុជា»។
ព្រឹត្តិការណ៏នេះត្រូវបានប្រារព្ធឡើង ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ លោក វង្ស សុខាល ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិផែនការ លោក គី រដ្ឋា ជានាយក នាយកដ្ឋានទីផ្សារធនាគារ ស្ថាបនា ភីអិលស៊ី និងលោក ប៉ែន សុវិបុល ជានាយករង ទី៤ ទទួលបន្ទុកផែនការ និងស្រាវជ្រាវនៃវិទ្យាស្ថាន វ៉ាន់ដា។
សិក្ខាសាលានេះត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយធនាគារ ស្ថាបនា ភីអិលស៊ី រួមសហការជាមួយវិទ្យាស្ថាន វ៉ាន់ដា ដើម្បីផ្តល់ជំនាញពិតប្រាកដដល់និសិ្សតចំនួន២៣៥នាក់ ក្នុងការផ្សារភ្ជាប់ទ្រឹស្តីដែលបានរៀនក្នុងសាលា ជាមួយនឹងការអនុវត្តន៍ជាក់ស្តែងនៅធនាគារ ស្ថាបនា ភីអិលស៊ី។ លើសពីនេះ សិក្ខាសាលានេះក៏ មានបំណងផ្តល់ចំណេះដឹងពិតប្រាកដ ព្រមទាំងសមត្ថភាពស្នូលដល់និស្សិត ដើម្បីឱ្យពួកគេមាន សមត្ថភាពពេញលេញ សម្រាប់ចាប់យកឱកាសការងារនៅក្នុងគ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុនានា រឺក្នុងវិស័យធនាគារ ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ក្រោយពេលបញ្ចប់ ការសិក្សា។

On August 30th, 2016 at Vanda Institute held a workshop on the topic of “Marketing Management Strategies and the Social contribution in Cambodia.”
The event was presided over by Mr. Vong Sokhal, Chief Planning Officer, Mr. Ky Roetha, Head of Marketing Department of Sathapana Bank Plc. and Mr. Pen Sovibol, the Fourth Vice-Director of Planning and Research at Vanda Institute.
The workshop was organized by Sathapana Bank Plc. with the collaboration with Vanda Institute to provide 235 students with the practical skills – concerning the theories taught in school to the tangible implementation at Sathapana Bank Plc. The workshop, furthermore, aimed at equipping students with the practical knowledge and core competency so that participants would be qualified enough for the vacancy opportunities in financial institutions or banking sector in Cambodia after graduation.